Gimnastyka korekcyjna

gimnastyka

Jednym z podstawowych elementów wpływających na zdrowy i harmonijny rozwój dziecka jest prawidłowa postawa ciała. Podczas zajęć dzieci podnoszą ogólną sprawność fizyczną, rozwijają koordynację ruchową i usprawniają motorykę.

CELE GIMNASTYKI KOREKCYJNEJ

- Skorygowanie istniejących zaburzeń statyki ciała i doprowadzenie jej, o ile jest to możliwe do stanu prawidłowego.
- Zwiększenie ogólnej sprawności fizycznej i wydolności organizmu dziecka.
- Rozciąganie przykurczonych grup mięśniowych oraz wzmacnianie osłabionych.
- Niedopuszczenie do powstania wad postawy, gdy zaistnieją warunki sprzyjające ich powstania.
- Wdrażanie do samoegzekwowania nawyku prawidłowej postawy we wszystkich sytuacjach i czynnościach dnia codziennego.
- Opanowanie przez dziecko i jego środowisko opiekuńcze wiedzy i umiejętności dotyczących spraw jego zdrowia.

Zajęcia gimnastyczne prowadzone są w formie kreatywnych zabaw ruchowych oraz ćwiczeń z wykorzystaniem przyborów i przyrządów (woreczki, szarfy, piłki, laski), jak również zawodów i gier sportowych. Poziom ćwiczeń dostosowywany jest do indywidualnych predyspozycji dzieci.